Univerzální sedlo

Univerzální sedlo

Univerzální sedlo, často názývané jako školní nebo všestranné je nejběžnějším typem sedla. Nejvíce je využíváno rekreačními jezdci, pak jezdci na hobby úrovni, ale k vrcholovému skokovému nebo drezúrnímu sportu doporučováno není. Ale zároveň je to nejvhodnější sedlo pro začátečníky.

Skokové sedlo

Skokové sedlo

U skokového sedla jsou kolenní opěrky posunuty více dopředu a posedlí je poměrně ploché. Kolenní opěrky jsou výrazně vypolstrované. Bočnice jsou kratší než u drezúrního sedla. Toto sedlo se nedoporučuje pro začínající jezdce. Začátečník by se měl naučit sedět ve všech sedlech, a tak nejvhodnější pro něj je sedlo univerzální.

Drezúrní sedlo

Drezurní sedlo

Drezúrní sedlo má na rozdíl od skokového hluboké posedlí, delší bočnice a kolenní opěrky nejsou tolik posunuty dopředu. Sedlo tedy umožňuje velmi korektní sed.

Skokově univerzální

Skokový univerzál

Sedlo skokově univerzální je něco mezi skokovým a univerzálním sedlem. Je vhodné pro začánající skokové jezdce nebo hobby jezdce. Lze v něm pohodlně skákat, ale k vrcholovému sportu také určené není.

Drezúrně univerzální

Drezurní univerzál

Drezúrně univerzální sedlo je něco mezi drezúrním sedlem a univerzálním. Stejně jako u skokově univerzálního, nižší sport v něm v klidu lze dělat, ale k vrcholovému určené není.

Dostihové sedlo

Dostihové sedlo

Dostihové sedlo tvoří samostatnou kapitolu, neboť se jedná pouze o bezkostrovou napodobeninu anglického sedla. Dostihová sedla jsou lehká, bočnice jsou kratší a posunuté dopředu. Sedlo umožňuje jezdci, aby koni plně odlehčit hřbet a dosáhnout maximální rychlosti.

Všechny texty a fotografie s podpisem www.equos.cz použité na tomto webu jsou mé vlastní a jsou chráněny autorským zákonem. Jejich použití na jiných webech bez mého písemného souhlasu není možné.

Komentáře

Share on Myspace